Stomatologia dziecięca – kiedy warto udać się na pierwszą wizytę?

wizyta u dentysty

Aby dziecko mogło cieszyć się zdrowymi i pięknymi zębami dbanie o nie trzeba rozpocząć dość szybko. Skorzystanie ze stomatologii dziecięcej to jednak jedyny sposób na to, by dziecko gdy już dorośnie nie musiało się martwić o brzydkie zęby, czy też nieprawidłowy zgryz. Kiedy więc warto udać się na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego?

Gdzie znaleźć gabinet stomatologii dziecięcej i kiedy udać się do niego po raz pierwszy?

W życiu każdego dziecka pojawia się moment, w którym konieczne będzie udanie się do stomatologa. W tym celu należy znaleźć odpowiednią klinikę, w której ofercie znajduje się stomatologia dziecięca w Łodzi lub niezależny gabinet, który zajmuje się tą dziedziną stomatologii. Aby to zrobić najprościej jest skorzystać z internetu, w którym można trafić na specjalistów od właśnie stomatologii dziecięcej.

Pierwsze wizyty dziecka mogą mieć miejsce również w gabinecie, którego specjalizacją jest stomatologia zachowawcza w Łodzi. Za odpowiedni moment na nie uznaje się czas, w którym dziecko skończy pierwszy rok życia lub będzie przed ząbkowaniem. Następnie warto zapisać dziecko na wizytę adaptacyjną w wieku dwóch lub trzech lat, by oswajało się z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Na co zwracać uwagę szukając stomatologa dziecięcego?

Dzieci szczególnie kiepsko mogą znosić wizyty u stomatologa. Dlatego bardzo ważne jest trafienie na odpowiedniego lekarza, który będzie opanowany i pomoże dziecku w tym, by poczuło się ono komfortowo podczas wizyty oraz w czasie wszelkich badań czy też zabiegów. To właśnie odpowiednie podejście do dzieci jest najważniejszą cechą stomatologa dziecięcego.

Bardzo ważne jest jednak również przygotowanie dziecka do wizyty. Przede wszystkim warto budować u niego pozytywne skojarzenia z wizytą u dentysty, nagradzać dziecko po takiej wizycie oraz wytłumaczyć mu czemu taka wizyta jest potrzebna. Dobrym pomysłem może być również wzięcie dla dziecka zabawek lub puszczanie mu ulubionej muzyki.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz