Których języków Polacy uczą się najszybciej?

nauka jezyka

Zakwalifikowanie obcych języków do łatwiejszych czy trudniejszych jest pojęciem względnym. Każdej mowy należy nauczyć się od podstaw, a pozorna łatwość nauki może być szybko zweryfikowana podczas przyswajania nowych zagadnień. Mimo wszystko istnieje kilka języków, których Polacy mogą nauczyć się nieco szybciej, ze względu na podobieństwa wydźwięku oraz gramatyki. Jak Polacy radzą sobie z nauką języków? Które mowy mogą szybciej przyswoić?


Języki podobne do polskiego – czy łatwo się ich uczy?

Ze względu na historię i pokrewieństwo językowe, istnieje kilka mów obcojęzycznych, które brzmią podobnie jak polski i dodatkowo mają zbliżone zagadnienia gramatyczne. Do grona takich języków zaliczyć można czeski, ukraiński, rosyjski, białoruski, macedoński i słoweński. Oczywiście nie można liczyć na to, że podobnie brzmiące wyrażenia i gramatyka spowodują, że nauka języka nie potrwa długo. Także w przypadku każdej wymienionej mowy trzeba nastawić się na proces trwający miesiące czy lata.

Co ułatwia naukę języków słowiańskich?

To co dla Polaka najłatwiejsze w nauce wymienionych języków, to podobieństwa gramatyczne. Jeśli będziemy uczyć się mowy rosyjskiej, nie zdziwią nas takie zagadnienia jak odmiana przez przypadki. Nie musimy więc wsiąknąć w język i zrozumieć reguł nim rządzących. Nadal jednak trzeba pracować nad zapamiętywaniem kwestii, dopracowaniem akcentu czy kontekstem wypowiedzi.

Jak Polacy radzą sobie z językiem angielskim?

Choć języki słowiańskie stanowią mniejsze wyzwanie, to angielski wciąż wiedzie prym wśród najchętniej poznawanych mów obcojęzycznych w Polsce. Dzieje się tak oczywiście ze względu na funkcję, jaką angielski pełni na świecie, a więc międzynarodową. Mimo wielu różnić gramatycznych, Polacy radzą sobie z tą mową naprawdę dobrze. Potwierdzają to nawet międzynarodowe rankingi. Aby szybko i sprawnie posługiwać się tym językiem, warto korzystać z możliwości takich jak kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Lektorzy robią tu wszystko, by uczniowie jak najlepiej rozumieli tę mowę i mogli się sprawnie komunikować przy jej użyciu.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz