Angielski dla dzieci – na jakie zajęcia warto je zapisać?

nauka angielskiego

Znajomość języka angielskiego nie jest dziś dodatkowym atutem. Bywa wręcz odwrotnie – to nieznajomość tego języka w wielu sytuacjach może stanowić dużą przeszkodę. Z tego powodu warto inwestować w przyszłość swoich dzieci, zapisując je na zajęcia językowe nawet już na etapie przedszkola. Na jakie zajęcia warto zapisywać swoje pociechy? Podpowiadamy.

Nauka angielskiego w przedszkolu – na czym polega?

Umysł małego dziecka jest niezwykle chłonny i otwarte na nowe bodźce. Nauka przez zabawę odbywa się niemal niezauważalnie. Jest to jednocześnie bardzo ważny okres w rozwoju dziecka i zaszczepienie mu podstaw języka angielskiego na tym etapie zaowocuje łatwiejszym i szybszym przyswajaniem go w przyszłości. Dzieci nie traktują tego jako nauki i nie czują się obciążone dodatkowym obowiązkiem.

Bardzo często w przedszkolu angielski dla dzieci w Józefosławie polega na wprowadzeniu do zajęć na stałe elementów ruchu. Dzieci nie tylko okazjonalnie tańczą czy śpiewają, ale też podskakują, tupią oraz klaszczą. Nasze pociechy dobrze się przy tym bawią i przy okazji przyswajają pojedyncze słówka oraz zdania. Z tego powodu angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym w Józefosławie to dobry wybór.

Angielski w nauczaniu początkowym – czy są potrzebne zajęcia dodatkowe?

Nauka języka angielskiego prowadzona jest od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzieci mają ją w planie zajęć obowiązkowych i jest bezpłatna. Czy w takim razie zajęcia dodatkowe są potrzebne? Dla wielu osób niewątpliwie tak, ponieważ trudno uznać naukę w tak dużej grupie, jaką jest klasa, za efektywną. Najlepszy nauczyciel nie zdąży przepracować całego materiału z indywidualnie z każdym dzieckiem. Nauka w mniejszych grupkach przynosi zdecydowanie lepsze efekty.

Dodatkowo warto podkreślić, że zajęcia pozalekcyjne są dla dziecka o wiele mniej stresujące i samo to przekłada się na lepszą jakość nauki i polepszone wyniki na sprawdzianach oraz kartkówkach. W przyszłości będzie także łatwiej nauczyć się bardziej skomplikowanej gramatyki oraz specjalistycznych słówek.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz