Naturalna farba blond — co musisz wiedzieć przed wyborem?

farba dlo wlosow

Farba naturalna to produkt, który z pewnością powinien być obecny przy każdej koloryzacji. Możemy dzięki niemu zyskać wiele korzyści, które wpłyną na nasz wygląd. Co należy wiedzieć przed wyborem takiej farby? Sprawdzamy.

Naturalna farba blond — co właściwie powinna zawierać?

Naturalna farba blond powinna być przez nas wybrana głównie na bazie tego, co producent umieścił w składzie. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na jak najlepszą koloryzację, która nie zagraża jednocześnie kondycji naszych włosów.

Farby, które dostępne są na współczesnym rynku, to mieszanka wielu różnych składników co sprawia, że trudno jest zdecydować się na jeden konkretny wariant. Warto jednak mieć na uwadze takie dodatki jak witaminy oraz składniki odżywcze. To właśnie one bezpośrednio wpływają na to, jak długo kolor utrzyma się na naszych włosach oraz w jakim stanie będą przez najbliższe tygodnie. Zwracajmy więc uwagę na witaminy takie jak A, E oraz te z grupy B, które zabezpieczą nasze łuski podczas rozjaśniania.

Naturalna farba blond — czego więc nie powinna zawierać?

Farba do włosów brąz oraz blond nie powinna zawierać składników, które być może są skuteczne w zmianie koloru, ale podrażniają naszą delikatną skórę głowy. Ma ona odczyn lekko kwaśny, a użycie jakichkolwiek produktów o innym pH może zaburzyć jej prawidłową pracę.

Takimi składnikami będzie na przykład mocno zasadowy amoniak, który zaburza gospodarkę skóry. Wpływa na jej przesuszenie, powstawanie skłonności do łupieżu oraz podrażnia naskórek, wywołując świąd. Ostatecznie może doprowadzić również do mocnej alergii, która z pewnością nie jest nam potrzebna.

Amoniak, czyli wodorek azotu, może również wpłynąć na wypadanie włosów, ponieważ osłabia strukturę skóry i tym samym same cebulki. Jednocześnie sprzyja rozdwajaniu się końcówek.

Naturalna farba blond — gdzie najlepiej przeprowadzić koloryzację?

Wiedząc już, co powinna zawierać farba, a czego nie, warto skupić się jeszcze na sposobie jej aplikacji. Koloryzacja to proces skomplikowany i uzależniony od tego, w jakim stanie są nasze włosy. Jest to kwestia mocno indywidualna, która powinna być konsultowana z profesjonalnymi fryzjerami i trychologami.

Zmiana koloru w dobrym salonie fryzjerskim to gwarancja zadowolenia oraz co najważniejsze bezpieczeństwa dla naszych włosów. Mając to na uwadze, można śmiało postawić na blond, który jest jednym z najpopularniejszych odcieni wybieranych przez kobiety.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz