Sposoby mocowania peruk do głowy

peruka

Osobom, które decydują się na noszenie peruki, często towarzyszą obawy związane z tym, czy wyrób utrzyma się na głowie. Są one bezpodstawne, ponieważ żadna odpowiednio dopasowana i przymocowana peruka nie spadnie, nawet podczas aktywnego trybu życia. Pamiętaj jednak o przestrzeganiu kilku zasad, o których mówimy w poniższym artykule. Zrób wszystko zgodnie z zaleceniami producenta, by nie narazić się na ryzyko zsunięcia się wyrobu.

Zakładanie i mocowanie peruki nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby Ci się wydawać. Dostępne obecnie modele mają z tyłu specjalne, regulowane paseczki, za pomocą których można sprawnie i właściwie dopasować obwód czepka do głowy. Jest to bardzo wygodny sposób na mocowanie wyrobu perukarskiego. Doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk mówi:

Zakup nowoczesnej peruki wiąże się z pewnością, że klient nie będzie miał problemu z jej założeniem i przymocowaniem do głowy. Zastosowane w niej regulowane paseczki sprawiają, że wyrób na pewno nie spadnie, nawet podczas uprawiania sportu czy wykonywania innych gwałtownych ruchów. Peruka nie poruszy się przy żadnej aktywności, co zdecydowanie stanowi zaletę oferowanych obecnie wyrobów.

Dodatkowe mocowanie peruk

Jeśli nie jesteś przekonany i nadal obawiasz się, że peruk spadnie z głowy, możesz wykorzystać dodatkowe sposoby na jej zamocowanie. Sprawdzają się one zarówno w przypadku peruk naturalnych, jak i syntetycznych. Wśród nich znajdują się grzebyki oraz spinki clip-in, które można wpiąć w prawdziwe włosy. Dzięki temu zwiększysz pewność, że wyrób się nie zsunie. Nie ma takiej możliwości, jeśli odpowiednio go założysz i właściwie przymocujesz do skóry głowy czy do włosów.

Pierwsze dni noszenia peruki mogą być dla Ciebie stresujące. Zazwyczaj podczas nich towarzyszy uczucie, że wyrób się przechyla lub spada. Wynika to wyłącznie z podświadomej obawy. Tak naprawdę nie musisz się bać, że peruka nagle spadnie. Nie ma takiej możliwości, o ile została odpowiednio dopasowana do głowy. Jest to bardzo ważne – wyrób nie może być za mały ani zbyt duży. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko, że nagle się zsunie, bo będzie zbyt naciągnięty, natomiast w drugim przypadku może po prostu spaść. Dlatego tak istotne jest właściwe dobranie rozmiaru peruki. W tym celu konieczne jest zmierzenie obwodu głowy przed zakupem wyrobu.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz