Przedszkole – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Co prawda w Polsce nie ma obowiązku posyłania dziecka do przedszkola, jednak wielu rodziców decyduje się oddać swoją pociechę pod skrzydła placówki. Chcąc mieć pewność, że placówka zapewnia dziecku opiekę na najwyższym poziomie, warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego miejsca. Co powinno wziąć się pod uwagę, podczas wyboru przedszkola?

Jak wybrać przedszkole?

Ofert przedszkolnych jest bardzo dużo, od publicznych, przez prywatne, a na specjalizujących się w różnych stylach wychowawczych kończąc. Posyłając dziecko do przedszkola, ważne jest by dobra je uwzględniając potrzeby dziecka. Warto iść do przedszkola i na własne oczy przekonać się jak ono wygląda. Ważne aspekty to czyste i przestronne sale, podejście opiekunek do dzieci i wyżywienie. Zadowolone i zaabsorbowane zabawą przedszkolaki, a także jasne i przytulne wnętrza oraz łatwo dostępne i dostosowane do grupy wiekowej zabawki to dla rodzica pozytywne informacje.

Dobre przedszkole w Łodzi, to przedszkole z wykwalifikowana i doświadczoną kadrą. Jeśli podczas pierwszego spotkania, nauczycielki starają się dziecko czymś zająć, interesują się nim i jego potrzebami, możemy mieć pewność, że dziecko zostało oddane w dobre ręce. Warto także zwrócić uwagę na program dydaktyczny przedszkola. Najlepiej jeśli stawia na indywidualizację, co zapewni każdemu dziecku rozwój we własnym tempie. W dobrym przedszkolu powinni pracować specjaliście, tacy jak: pedagog, psycholog i logopeda.

O to zapytaj, wybierając przedszkole!

Ważnym aspektem wyboru przedszkola jest program adaptacyjny. Niektóre dzieci szybko odnajdują się w nowej sytuacji, niektóre potrzebują na to więcej czasu. Dobry program adaptacyjny, wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci. Ważna jest także kwestia zajęć dodatkowych, ale nie powinno być ich za dużo. Dobrze, gdy oprócz pakietu zajęć grupowych organizowane są również zajęcia indywidualne dla dzieci.

Bardzo ważną kwestią jest wyżywienie. Personel kuchenny – czy to na miejscu w placówce, czy tworzący posiłki na dowóz, powinien posiadać doświadczenie w układaniu jadłospisu dla najmłodszych. Posiłki powinny być nie tylko smaczne, ale i zdrowe, a także urozmaicone i zbilansowane.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz