Czym charakteryzuje się dobra odzież robocza?

odziez ochronna

Odzież robocza została zaprojektowana, aby chronić nas przed niebezpieczeństwami. W skład takiego ubioru wchodzi nie tylko okrycie wierzchnie, jak spodnie czy kamizelka, ale również rękawice, kask czy gogle ochronne. Pozwala to na całkowitą ochronę naszego ciała przed zagrożeniami chemicznymi, pyłami i innymi, które możemy spotkać w trudnych warunkach, w naszym miejscu pracy. Istotnym będzie wybór odpowiedniego ubioru roboczego, tak aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, a dobrze dobrana odzież robocza, pozwoli nam się cieszyć funkcjonalnością i komfortem użytkowania. W tym artykule opiszemy czym, charakteryzuje się wysokiej jakości odzież robocza i jak dobrać ją do waszych potrzeb. 

Jakość odzieży roboczej

Sklepy BHP posiadają szeroką gamę produktów, w tym odzieży roboczej. Dlatego wybór odpowiedniej może okazać się nie lada wyzwaniem. Głównym kryterium kupna takiego ubioru jest jakość. Nie warto oszczędzać na jakości wykonania, ani materiale, ponieważ często niższa jakość = gorsze wykonanie. Odzież taka szybko się zużywa, traci swoje właściwości, przez co chwila nie uwagi i musimy kupić nową, tym razem lepszą. Nie oznacza to, że trzeba wydawać ogromnych ilości pieniędzy na odzież roboczą. Renomowane sklepy BHP często posiadają akcesoria robocze dobrej jakości w rozsądnych cenach. Warto dlatego przyjrzeć się, z czego wykonana jest odzież, zanim postanowimy zakup. Podstawowymi i głównymi materiałami użytymi przez odzież roboczą są:

  • włókna sztuczne — Jest to materiał oddychający, który ułatwia oddawanie potu. Idealnie sprawdzi się w miejscach o wysokiej temperaturze i wilgotności,
  • nieoddychające tworzywa sztuczne – Materiał ten jest nieprzewiewny i najczęściej wykorzystywany jest do wykonywania płaszczy przeciwdeszczowych.
  • bawełna – Najczęściej wykorzystywany materiał w odzieży roboczej. Perfekcyjnie sprawdzi się w miejscach o średniej temperaturze i wilgotności.

Oczywiście można znaleźć inne, równie dobre, materiały. Te są podstawowe, ale w większości przypadków spełnią swoją rolę.

Elementy odzieży roboczej

Odzież robocza to nie tylko spodnie czy kamizelka ochronna. To również okulary, kask czy gogle. Dzięki tym akcesoriom możemy być spokojni o nasze bezpieczeństwo. Chronią nas przed różnymi niebezpieczeństwami zewnętrznymi, dzięki czemu, możemy być pewni, że wrócimy cali i zdrowi do domu. Innymi akcesoriami roboczymi są:

  • Rękawice
  • Kaski i hełmy
  • Kombinezony ochronne, fartuchy i ogrodniczki
  • Bluzy odblaskowe i ostrzegawcze
  • Maski, półmaski, maseczki
  • Nauszniki, słuchawki. Zatyczki, stopery

Oczywiście jest tego więcej, ale te są podstawowymi i najważniejszymi akcesoriami, których możemy użyć.

Mamy nadzieje, że pomoże i ułatwi to kupno odzieży roboczej, a wizyta w sklepie BHP będzie szybka i przyjemna.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz