Garderoba małej dziewczynki

garderoba dziewczynki

Niezaprzeczalnie, marzeniem każdej mamy jest aby jej córeczka miała wszystko czego tylko sobie zamarzy, również w kontekście ubrań. Wychowując się oglądając bajki Disneya, tańczące na balach księżniczki, oraz bawiąc się lalkami Barbie, niewątpliwie każda mała dziewczynka chciałaby aby jej garderoba w większości składała się z wyłącznie wystawnych, spektakularnych i najlepiej różowych ubranek. 

Jak ubierać małą dziewczynkę? 

Multum falbanek, koronek, tiulowe materiały i to wszystko najlepiej w pudrowym i liliowym kolorze – to hasła, które niewątpliwie w największym stopniu opisują to po co najchętniej sięgają kilkulatki wybierając ubranka, które najchętniej założyłyby chociażby do przedszkola. Nie jeden raz przysparza to problemów mamom. Wielokrotnie jasne, wyjściowe sukienki narażone są na potężne zniszczenia podczas produktywnego dnia w przedszkolu. Stąd też godną rozważenia opcją, będzie wyposażenie szafy dziecka w rzecz, która będzie praktyczna, ładna, łatwa do wymiany w razie zniszczenia. Są nią koszulki dla dziewczynek. Bardzo łatwo komponować je z innymi częściami garderoby – legginsami, jeansami, czy spódniczkami.

Dodatkowo, można je wykorzystać o każdej porze roku, w lecie zestawiając je z krótkimi spodenkami, a w zimie z ciepłym sweterkiem. Kolorowe grafiki przedstawiające to co kilkulatki kochają najbardziej: kwiatki, serduszka, motylki, jednorożce, urocze kotki czy inne zwierzątka, sprawiają że zupełnie zwyczajny T-shirt może stać się jednym z ulubionych ubranek w szafie. Ze względu na jego przystępną cenę oraz łatwość w wymianie go na nowy i inny, całym sercem pokochają go również wszystkie mamy. 

Bawełniane zbawienie  

Producenci modowych dziecięcych marek doskonale zdają sobie sprawę z tych dziecięcych fantazji i tworzą szeroką gamę ofert, z której każda mama i córka mogą wybrać te, które w największym stopniu spełniają ich wymagania. Multum kolorów i wzorów umożliwiają selekcję spośród tych mniej dogodnych, aż po te najbardziej pożądane przez kilkuletnie, małe kobietki. Z pewnością istotną kwestią jest również skład materiału ubranek. Dobrze aby w większości, a najlepiej w stu procentach składały się one z bawełny. Ten wysokiej jakości materiał jest wręcz idealny, szczególnie na budulec części składowych garderoby dzieci. Świetnie radzi sobie z temperaturami – jest przepuszczalny, skóra może w nim swobodnie oddychać, przez co maluszki nie pocą się aż tak bardzo podczas intensywnych gier i zabaw.

Ogromnym plusem z perspektywy rodzica jest również fakt, iż bawełna jest odporna na pranie w wysokich temperaturach, co nie raz jest konieczne kiedy ubranka zetkną się z farbkami w przedszkolu, bądź plamami z obiadu, które nie jeden raz ciężko usunąć w niskich temperaturach. Są również miłe i delikatne w dotyku, przez co nie podrażniają wrażliwej skóry kilkulatków. Co więcej, swobodnie mogą je nosić nawet alergicy. Rozciągliwość materiału sprawia również, że są one odporniejsze na zniszczenia, codzienne przedszkolne czy podwórkowe wojaże i nie wymagają tak częstej wymiany jak ubranka mające inny skład na metce. 

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz