Szyszki sosny – najlepsza dekoracja na jesień i zimę!

jesnienne dekoracje

Jesień zbliża się wielkimi krokami, dlatego najwyższy czas pomyśleć o zmianie dekoracji w salonie, przedpokoju czy sypialni. W poszukiwaniu inspiracji możemy wybrać się do lasu, a jeśli wolimy prostsze rozwiązania, warto zaopatrzyć się w dekoracyjne szyszki sosny, które idealnie sprawdzają się zwłaszcza jesienią i zimą. Jak wykorzystać szyszki sosny do stworzenia niebanalnej ozdoby?

Szyszka na jesień

Szyszka sosny nieodmiennie kojarzy nam się z jesienną porą – to właśnie wtedy w lasach znajdziemy ich całe mnóstwo. Możemy nie tylko zbierać je we własnym zakresie, ale również istnieje możliwość ich zakupu i stworzenia ciekawych, jesiennych dekoracji. W wersji minimalistycznej po prostu układamy je w większym i szerszym wazonie. Aby całość wyglądała efektownie, będziemy potrzebować większych ilości szyszek sosny. Możemy również umieścić je na podstawce, pośrodku stawiając wysoką świecę, najlepiej w jesiennych kolorach. Jeśli mamy w domu trochę kasztanów czy kolorowych liści, z szyszek sosny możemy stworzyć ciekawą kompozycję, umieszczając je na przykład na tablicy korkowej (przyklejone do kartki bądź tektury) czy w szklanym naczyniu.

Dlaczego warto kupić szyszki, niż zbierać je w lesie?

W lesie znaleźć można spore ilości szyszek sosny, jednak nie wszystkie nadają się do przygotowania jesiennych dekoracji. Dlaczego? Otóż na ogół w lesie panuje spora wilgoć, i to bez względu na to, czy akurat pada deszcz, czy nie. Mokre szyszki nie będą nadawały się do tego, aby umieścić je w wazonie czy wykorzystać do pracy DIY. Co gorsza, mogą w nich bytować różnego rodzaju robaki oraz inni mieszkańcy lasu, co na pierwszy rzut oka jest trudne do zauważenia. Przynosząc je do domu, sporo ryzykujemy. Ponadto cała procedura osuszania szyszek jest dosyć pracochłonna – tego problemu nie mamy, gdy kupujemy gotowe ozdoby. Ciekawe propozycje można znaleźć w sklepie internetowym https://szkloidekoracje.pl/pl/c/Szyszki/844.

Zimowe dekoracja z szyszek

Szyszki sosny będą doskonałą bazą do dekoracji nie tylko jesiennych, ale również zimowych. Bardzo dobrze prezentują się na stole bożonarodzeniowym, możemy je również powiesić na choince. Szyszki sosny przydadzą się także do stworzenia lasu w słoiku w wersji zimowej. Możemy delikatnie oprószyć je sztucznym śniegiem i ustawić na podstawce wraz ze świeczką w zimowych kolorach. W tworzeniu kolejnych dekoracji jesiennych, a także zimowych ogranicza nas właściwie wyłącznie nasza wyobraźnia. Aby ozdoby wyglądały jeszcze efektowniej, zdecydujmy się na połączenie szyszek w tradycyjnym kolorze z szyszkami srebrnymi.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz