Częste błędy popełniane przy korzystaniu z klimatyzacji

klimatyzacja w domu

Klimatyzacja to urządzenie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Niestety ma ona również wiele negatywnych opinii, chociaż zdaniem ekspertów – niesłusznych. Biorą się one bowiem głównie z tego, że wiele osób nieumiejętnie korzysta z systemów klimatyzacji. Dlatego w naszym dzisiejszym wpisie wymienimy 5 podstawowych błędów, których należy unikać.

Zaniechanie serwisu urządzeń

Wybór odpowiedniego urządzenia jest kluczowy, jednak my na samym początku chcielibyśmy zwrócić uwagę na serwisowanie klimatyzacji. Jak mówi zaprzyjaźniony serwis klimatyzacji Katowice – WASO KLIM, wielu klientów chętnie kupuje i montuje tego typu urządzenia. Niestety zapominają oni o tym, że trzeba je regularnie serwisowane, a każdą usterkę jak najszybciej usunąć. Dlatego przed wybraniem urządzenia, warto zastanowić się, czy mamy czas i pieniądze na to, by zlecać regularne serwisy klimatyzacji i wymianę zużytych części.

Urządzenie słabej jakości

W przypadku wyboru klimatyzacji nie można iść na kompromisy. Aby urządzenie było wydajne, oszczędne, względnie ciche, musi charakteryzować się wysoką jakością. Dlatego też na wyborze urządzenia nie należy oszczędzać. Nasi specjaliści z serwis klimatyzacji Katowice wspominają, że warto również pamiętać, że urządzenia wyższej klasy mają szereg dodatkowych funkcji. To między innymi oczyszczanie powietrza czy dbanie o jego prawidłową wilgotność.

Nieodpowiednie dopasowanie urządzenia

Klimatyzacja Katowice dobierana jest do konkretnego pomieszczenia przede wszystkim pod kątem mocy. Urządzenie o za niskiej mocy nie będzie pracowało wydajnie, a o za wysokiej wygeneruje duże koszty. Oprócz tego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca do montażu urządzenia. Warto zwrócić uwagę, aby klimatyzacja nie wiała bezpośrednio na głowę, a praca jednostki zewnętrznej nie przeszkadzała sąsiadom.

Nieumiejętne regulowanie temperatury

Kolejnym błędem podczas korzystania z klimatyzacji jest ustawianie zbyt niskiej temperatury. Jak mówią specjaliści z WASO KLIM – serwis klimatyzacji w Chorzowie:

Optymalna temperatura w pomieszczeniach wynosi 23 do 25°C, dlatego też nie powinno się obniżać temperatury poniżej 20°C. Niestety jest to bardzo częste zjawisko. Podczas upałów sięgających 30°C klienci bardzo często nastawiają urządzenie na przykład na 16°C. Jest to prosta droga do jego uszkodzenia. Różnica między temperaturą na zewnątrz a wewnątrz nie powinna być większa niż 6-7°C.

Używanie klimatyzacji przy otwartych oknach

Kolejnym błędem, który z pozoru wydaje się kuriozalny, a i tak popełnia go wiele osób, jest używanie klimatyzacji przy otwartych oknach. Przez otwarte okno do pomieszczenia stale napływa gorące powietrze, które trzeba schłodzić. W wyniku takiego działania klimatyzacja pracuje na znacznie podwyższonych obrotach, co może prowadzić do awarii czy wyższych rachunków za prąd.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz