Chusteczki i podkłady dla niemowląt – jak je wybrać? Czy warto ich używać?

W niemal każdej wyprawce dla noworodka można znaleźć zarówno chusteczki nawilżane, jak i podkłady. Każdy z tych produktów ma różnorakie zastosowanie. Do czego przydadzą się chusteczki dla dzieci, a jak można wykorzystać podkłady dla niemowląt? Czy w ogóle warto używać tego rodzaju produktów? A jeśli tak – jakie wybrać, by jak najlepiej zadbać o wrażliwą skórę malca? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Chusteczki dla niemowląt – zawsze warto mieć je pod ręką

Nawilżane chusteczki dla dzieci to gadżet, który zdecydowanie ułatwi codzienną pielęgnację malucha. Za co rodzice cenią chusteczki dla niemowląt? Przede wszystkim, za ich uniwersalne zastosowanie. Chusteczek można używać w domu, ale też podczas spaceru, wizyty w centrum handlowym czy w podróży. W wielu sytuacjach, zwykłe chusteczki higieniczne mogą okazać się niewystarczające, właśnie wtedy warto sięgnąć po chusteczki nawilżane, które zostały stworzone do zadań specjalnych. Chusteczki dla niemowląt przydadzą się podczas zmiany pieluszki, do oczyszczenia skóry malucha. Warto mieć je zawsze przy sobie, np. podczas spaceru czy w podróży. Wtedy będzie można ich użyć, chociażby do wytarcia rączek czy buzi dziecka po posiłku.

Chusteczki dla dzieci – jakie wybrać?

Wybierając chusteczki dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na skład i sposób wykonania poszczególnych produktów. Skóra maluchów jest szczególnie wrażliwa, dlatego chusteczki, które będą miały z nią bezpośredni kontakt, muszą być należycie delikatne. Optymalny wybór stanowią chusteczki dla dzieci z włókniny bambusowej. To surowiec, który nie podrażnia skóry, a dodatkowo jest przyjemny w dotyku. Warto też wybierać chusteczki z ekstraktem z aloesu. Aloes nie tylko ładnie pachnie, ale też wspomaga pielęgnację skóry dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze chusteczek nawilżanych dla dziecka? Warto wybrać taki produkt, w którego składzie nie ma substancji zapachowych czy sztucznych barwników. Takie produkty są przyjazne zarówno dla dziecka, jak i dla planety.

Podkłady dla dzieci – niezbędny gadżet do przewijania

Czy warto używać podkładów dla niemowląt? Oczywiście! To produkt, który powinien towarzyszyć młodym rodzicom od urodzenia dziecka aż do momentu odpieluchowania. Podkłady przydadzą się, przede wszystkim, podczas przewijania malca – niezależnie od tego, czy proces będzie miał miejsce w domu, czy poza nim. Podkład należy rozłożyć na przewijaku i dopiero wtedy można zabrać się za przewijanie noworodka. Używając podkładu, rodzic nie tylko chroni przewijak przed zabrudzeniem, ale też chroni dziecko przed kontaktem z zimnym materiałem przewijaka. Co więcej, podkład przyda się również wszędzie tam, gdzie nie ma przewijaka, czyli np. w podróży czy podczas spaceru.

Podkłady dla dzieci – chłonne i skuteczne

Niewątpliwą zaletą podkładów dla niemowląt jest to, że są chłonne, a przy tym skuteczne – nie przepuszczają zabrudzeń na podłoże, na którym zostały położone.

Zwykle podkłady składają się z trzech warstw:

  • pierwsza, czyli wierzchnia, ma bezpośredni kontakt ze skórą maluszka, zatem musi być delikatna, a najczęściej wykonuje się ją z włókniny bawełnianej,
  • druga, wewnętrzna warstwa, musi być wypełniona, chłonnym materiałem, jak np. pulpa celulozowa,
  • trzecia, ostatnia warstwa, jest pokryta materiałem nieprzemakalnym, np. folią, która skutecznie zapobiegnie przesiąknięciu zawartości podkładu.

Rodzice, którym nie jest obojętny los naszej planety, mogą wybrać podkłady dla dzieci wykonane z biodegradowalnych surowców, np. takie, jak te: https://bambiboo.eu/6-chusteczki-i-podklady.

Podkłady dla niemowląt – jak można je wykorzystać?

Warto wiedzieć, że podkłady dla dzieci są potrzebne nie tylko do przewijania maluchów. Można je wykorzystać również na inne sposoby. Podkłady świetnie sprawdzą się również w przypadku starszych dzieci, czyli tych, które uczą się korzystania z nocnika. Można je rozłożyć na łóżku dziecka i tym samym, ochronić materac przed ewentualnym zamoczeniem. Z podkładów dla dzieci może skorzystać też kobieta będąca w trakcie połogu. Dzięki nim, poczuje się pewnie i swobodnie.

Chusteczki i podkłady dla niemowląt – czy warto ich używać?

Czy warto używać chusteczek i podkładów dla dzieci? Oczywiście, że tak! Obydwa produkty znacznie ułatwiają codzienną pielęgnację wrażliwej skóry malca, a przy tym pozwalają zadbać o czystość, bez konieczności dodatkowych nakładów pracy. Kiedy dziecko pobrudzi buzię podczas jedzenia, nie trzeba gnać z nim do łazienki. Wystarczy użyć nawilżanej chusteczki, by twarz ponownie była czysta. Z kolei bez podkładów, każde przewijanie mogłoby się kończyć koniecznością gruntownego mycia przewijaka. Używając jednorazowych podkładów, rodzic, po każdorazowym przewinięciu dziecka, pozbywa się podkładu, a przewijak pozostaje tak samo czysty, jak był przedtem.


Artykuł sponsorowany

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz