Kwiaciarnia – jakie rośliny kupić w niej do pokoju dziecka?

wybor kwiatow

Wielu rodziców zastanawia się, czy kwiaty są dobrą dekoracją w pokoju dziecięcym. Będą one bardzo fajnym akcentem w takim pomieszczeniu, jeżeli będziemy przestrzegać kilku zasad i wybierzemy odmiany, które są przyjazne naszym pociechom. Jakie rośliny można kupić w kwiaciarni do pokoju dziecka? Podpowiadamy.

Co wziąć pod uwagę kupując kwiaty cięte do pokoju dziecka?

Kwiaty powinny być dopasowane do wieku dziecka. Można pozwolić mu wybrać samodzielnie rośliny, które mu się podobają, jednak to rodzic powinien mieć ostatnie słowo. Najlepiej wybierać nietoksyczne gatunki, które nie posiadają kolców. Nie wolno do pokoju dziecięcego wybierać trujących roślin, ponieważ nawet jeżeli dziecko jest pilnowane przez nas, to wystarczy chwila nieuwagi, aby na przykład włożyło taki kwiat do buzi.

Aby być spokojnym, lepiej wybrać nieszkodliwe gatunki. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając kwiaty cięte w kwiaciarni dla dziecka, jest to, aby nie pachniały one zbyt mocno. Intensywne zapachy mogą drażnić zwłaszcza niemowlęta i młodsze dzieci.

Jakie kwiaty cięte mogą być umieszczone w pokoju dziecięcym?

Kwiaty, które uznawane są za bezpieczne dla dzieci i zwierząt to np. tulipany. Jednak w tym przypadku bezpieczna jest jedynie ich część nadziemna, z kolei cebulki są toksyczne. Róże również nie zawierają substancji, które mogą szkodzić dzieciom, jednak należy wcześniej pozbawić je kolców. W pokoju dziecięcym można postawić też słoneczniki, goździki i gerbery, a także astry, lwie paszcze, lewkonie i eustomy.

Kwiaty zwłaszcza w przypadku małego dziecka należy jednak postawić w takim miejscu, do którego nie będzie miało ono łatwego dostępu, ponieważ nawet nietoksyczne gatunki mogą spowodować po spożyciu dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz wymioty.

Bukiety kwiatowe jako alternatywa roślin doniczkowych w pokoju dziecięcym

Dla nieco starszych choćby kilkuletnich dzieci warto wybrać bukiety kwiatowe, które w towarzystwie doświadczonego florysty będą mogły samodzielnie skompletować. Kwiaciarnia w Krakowie z pewnością każdemu zainteresowanemu doradzi które z gatunków są nietoksyczne i mogą być ozdobą pokoju dziecka, a które nie. Z wybranych odmian można pozwolić maluchowi stworzyć kompozycje.

Jak dbać o kwiaty cięte w pokoju dziecka?

Kwiaty cięte cechują się dużo krótszą żywotnością niż doniczkowe. Jednak odpowiednio je pielęgnując, można przedłużyć ich piękny wygląd. Dlatego po powrocie z kwiaciarni należy je szybko wstawić do wody i postawić w takim miejscu, w którym nie będzie ani zbytniego chłodu, ani ciepła, ani przeciągów. Warto codziennie zmieniać im wodę, a także przycinać końcówki.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz