Olejek do brody — dlaczego jest tak ważny? Zasady pielęgnacji brody

jaki olejek do brody

Stylowa i zadbana broda jest marzeniem wielu mężczyzn. Zapuszczenie i pielęgnacja takiej brody nie jest jednak prosta i może wymagać zastosowania odpowiednich specyfików, takich jak olejek do brody. Czemu jest on aż tak istotny i jakie zasady pielęgnacji brody powinien znać każdy mężczyzna?

Jakie są najważniejsze zasady pielęgnacji brody?

Dobrze wyglądająca broda musi być odpowiednio pielęgnowana. Najpierw trzeba jednak jakoś zacząć. Zanim uznamy, że chcemy zapuścić brodę, warto przez kilka do kilkunastu dni obserwować, jak ona rośnie, by wiedzieć, z czym będziemy dokładnie pracować. Dopiero wtedy można zacząć zapuszczać ją na poważnie. 

Tak naprawdę, pielęgnacja brody powinna się rozpocząć już na samym początku jej zapuszczania, przez co etapie testowym warto po prostu zgolić ją do zera i zacząć jej zapuszczenie korzystając przy tym z odpowiednich specyfików, które pomogą w jej odpowiedniej pielęgnacji. W ten sposób mamy pewność, że uda nam się wyhodować zdrową i elegancko wyglądającą brodę. 

Najważniejsze jest stosowanie się do kilku prostych zasad. Pierwsze dwie dotyczą odpowiedniego stylu życia. Właściwe odżywanie się, a także dbanie o swoje samopoczucie oraz takie kwestie jak wysypianie się znacząco pomogą w zapuszczeniu zdrowej i gęstej brody. Oprócz tego naszym przyjacielem powinny być dobre akcesoria, regularna pielęgnacja, a także dobre specyfiki. 

Chcąc wyhodować piękną brodę, powinniśmy regularnie wykonywać trzy proste czynności. Jedna z nich to wbrew pozorom strzyżenie. Warto kontrolować to, jak rośnie nasz zarost i regularnie go podcinać na przykład z pomocą barbera. Dzięki temu będziemy w stanie zadbać o odpowiedni kształt brody, a także o to, by właściwie rosła. 

Kolejna ważna kwestia to mycie. Niezwykle ważne jest regularne mycie brody, szczególnie jeśli ta robi się nieco dłuższa. Na włosach, które tworzą nasz zarost, osadza się bowiem mnóstwo zanieczyszczeń. Z tego właśnie powodu powinniśmy każdego dnia myć brodę z pomocą specjalnego szamponu do brody. Od samego początku nie możemy też zapomnieć o regularnej pielęgnacji polegającej na nałożeniu olejku do brody, czy też rozczesywaniu jej, dzięki czemu można pozbyć się martwego naskórka gromadzącego się na skórze, gdzie znajduje się nasada włosów tworzących zarost. 

Jakich specyfików używać do pielęgnacji brody?

Jednym z podstawowych środków, z których powinna się zaprzyjaźnić każda osoba chcąca zapuścić zarost, jest olejek do brody. Oprócz niego trzeba też postawić na dobry szampon, a także takie akcesoria jak szczotka z naturalnego włosia. Najczęściej polecane są szczotki stworzone przy użyciu naturalnego włosia dzika. 

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz