Jak skompletować strój do przedszkola?

stroj do przedszkola

Rozpoczęcie nauki w przedszkolu to ogromne wydarzenie, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Wiąże się z wieloma emocjami, w tym z lekkim stresem oraz wymaga odpowiedniego przygotowania. Kompletując wyprawkę dla malucha, nie można zapomnieć o stroju do przedszkola, który będzie potrzebny dziecku do ćwiczeń. Rytmika, tańce, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu – dzień przedszkolaka jest naprawdę intensywny, dlatego należy zadbać o jego wygodę oraz przygotować ubrania, które łatwo się zakłada i zdejmuje. W końcu ruch to zdrowie, jednak aby dziecko chętnie uczestniczyło w zajęciach, trzeba mu to umożliwić. 

Suwaki i rzepy, czyli wygoda przede wszystkim

Nie każdy przedszkolak potrafi wiązać sznurowadła albo radzić sobie z guzikami. Dlatego najlepszym wyborem będzie obuwie na rzepy lub wsuwane. Powinno być także wykonane z materiału przepuszczającego powietrze i pozwalającego skórze oddychać, ponieważ podczas ćwiczeń stopa będzie się pocić. Jeśli chodzi o bluzę, to najrozsądniej postawić na wariant na suwak. Do tego T-shirt z krótkim rękawem i oczywiście spodnie dresowe na gumkę lub legginsy. Przed zakupem jednak koniecznie sprawdź metkę, aby mieć pewność, że ubranie zostało wykonane z bezpiecznego i certyfikowanego materiału, np. bawełny. Gimnastyka dla malucha do lat 6 obejmuje sporo ruchu, dlatego dobrze, aby strój absorbował wilgoć i miał właściwości termiczne. Nie polecamy również ubrań z cekinami, kokardami i innymi ozdobami tego rodzaju. Mogą uwierać i powodować dyskomfort, a nawet stanowić zagrożenie podczas ćwiczeń. Jeśli chcesz mieć pewność, że wyprawka, którą przygotujesz, będzie wysokiej jakości, postaw na ubrania i akcesoria ze sklepu Decathlon. Bogata oferta pozwoli Ci na skompletowanie pełnego zestawu.

Pora roku ma znaczenie

Strój na cebulkę tyczy się również ubrania do ćwiczeń dla przedszkolaka. Pogoda bywa kapryśna, więc zawsze warto, aby Twoje dziecko miało w zanadrzu nieprzemakalną kurtkę przeciwdeszczową, idealną podczas jesiennych spacerów. Poza tym możliwość zdejmowania i zakładania kolejnych warstw zapobiegnie przegrzaniu lub zmarznięciu. Pamiętaj również o czapce i rękawiczkach, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie dziecku zapasowych ubrań. W końcu w przedszkolu może zdarzyć się wszystko – maluch się obleje, przewróci i wpadnie w kałużę albo nie zdąży na czas do łazienki. Twoje praktyczne podejście zaoszczędzi wiele stresu, zarówno dziecku, jak i Tobie.

Wyprawka dla przedszkolaka obejmuje wiele różnych elementów, ale o szczegółach zazwyczaj informuje przedszkole. Jeśli chodzi o strój do ćwiczeń, musi być wygodny i dostosowany do możliwości dziecka. Im szybciej i łatwiej maluch będzie mógł się przebrać, tym lepiej. Nie powinien krępować jego ruchów, za to warto, aby pochłaniał wilgoć i pozwalał skórze oddychać. Zrezygnuj więc ze sznurowadeł, ozdobnych dżetów i guzików. Dużo lepsze będą zamki błyskawiczne, rzepy, gumki i inne tym podobne praktyczne rozwiązania. Zadbaj także o bezpieczny dla ciała materiał i zastosuj się do zasady ubierania warstwowego. Pamiętaj o dodatkowej bieliźnie i komplecie dresowym oraz dostosuj ubranie do pogody. W końcu odpowiednia wyprawka to kompletna wyprawka. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w sklepie Decathlon.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz