Które kosmetyki są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

kosmetyki dla kobiet w ciazy

Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny być bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej nienarodzonego dziecka. Produkty pielęgnacyjne dla pań spodziewających się dziecka nie mogą zatem zawierać szkodliwych składników ani alergenów. Dbanie o piękny wygląd podczas ciąży nie jest jednak proste, gdyż w tym okresie ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Podpowiadamy, jakie kosmetyki będą bezpieczne dla przyszłych mam.

Problemy skórne w czasie ciąży

W czasie ciąży kobiety często zmagają się z różnorodnymi problemami skórnymi. Pod wpływem wahania poziomu hormonów często pojawiają się u nich zmiany trądzikowe. W niektórych przypadkach ciężarne panie są bardziej podatne na alergie. Wiele kobiet cierpi w tym okresie również z powodu nadmiernie przesuszonej skóry. Co więcej, kiedy dziecko rośnie, a skóra na brzuchu ulega silnemu rozciągnięciu, mogą pojawić się rozstępy. Spora część przyszłych mam zmaga się również z cellulitem. Walka z niedoskonałościami nie jest prosta, gdyż wiele zazwyczaj bezpiecznych składników kosmetyków nie jest zalecanych w czasie ciąży.

Jakie kosmetyki pielęgnacyjne mogą stosować przyszłe mamy?

Jak podkreślają eksperci z drogerii internetowej Miasteczko Urody, kobiety w ciąży powinny wybierać kosmetyki przebadane dermatologicznie. Dobrym wyborem będą preparaty hipoalergiczne produkowane na bazie naturalnych składników. Wiele z nich zawiera roślinne oleje, które wykazują działanie ujędrniające. Pomogą zatem w walce z rozstępami i cellulitem. Warto zaopatrzyć się w zawierające je preparaty nawilżające oraz specjalne kremy do biustu. Przyszłe mamy mogą również korzystać z produktów zawierających witaminy C i E poprawiające wygląd skóry. Wchodzą one w skład wielu naturalnych kremów do twarzy i ciała przeznaczonych dla kobiet w ciąży.

Czego unikać w ciąży?

Wiele składników wykorzystywanych w produkcji kosmetyków nie jest polecanych dla pań spodziewających się dziecka. Przyszłe mamy powinny unikać m.in. kwasu acetylosalicylowego oraz tetracyklin, które znaleźć można w wielu produktach przeciwtrądzikowych. Niewskazane są również preparaty zawierające olejki eteryczne mogące wywoływać reakcje uczuleniowe. Należą do nich np. olejek różany, lawendowy czy rozmarynowy. W ciąży lepiej też nie stosować kosmetyków z witaminą A i retinolem. Dobrze będzie ograniczyć stosowanie lakierów do paznokci, farb do włosów oraz kosmetyków złuszczających.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz