4 sposoby na dekorację pokoju dziecięcego

Pokój Twojego dziecka już dawno stracił swój blask? Przydałby się remont, ale nie chcesz malować ścian, wymieniać mebli i aranżować całego pomieszczenia od nowa? Nie musisz! Wystarczy, że wymienisz kilka niewielkich elementów lub dokupisz gadżety dekoracyjne, a wnętrze będzie wyglądać jak nowe.

Zabawki – idealna dekoracja do pokoju dziecięcego

Dekoracją, która nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale także z pewnością przypadnie do gustu maluchowi, są zabawki. Może to być duży miś lub nowa lalka umieszczona w widocznym miejscu. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju książki, puzzle i gry planszowe, które ułożysz na półce. Taka kompozycja zarówno udekoruje przestrzeń, jak i sprawi, że dziecięce zabawki będziesz miał/a zawsze pod ręką. Ciekawym pomysłem na zmianę aranżacji pomieszczenia jest także zakup domku lub tipi, czyli namiotu dla malucha. Choć taki przedmiot zajmuje dużo miejsca, to świetnie uzupełnia pokój i tworzy nowe miejsce do zabawy.

Plakat czy obraz – co powiesić na ścianie?

Elementami dekoracyjnymi, które pozwolą Ci zmienić wygląd pokoju dziecięcego, są plakaty i obrazy. Które z nich warto wybrać? To zależy. We wnętrzu przeznaczonym dla malucha raczej nie warto umieszczać drogich, ręcznie malowanych obrazów. Nie tylko mogą one ulec zniszczeniu, ale także nigdy nie możesz być w stu procentach pewny/a, czy farby, którymi je namalowano, nie są szkodliwe dla dziecka. Znacznie lepiej wybrać więc nadrukowane plakaty ze zwierzątkami lub ulubionymi postaciami z bajek. Te można oprawić w ramę, aby imitowały obrazy.

Wymień gałki do mebli dziecięcych na nowe

Jeszcze mniejszym nakładem finansowym możesz zmienić wygląd wnętrza, kupując gałki do mebli dziecięcych. To wydatek zaledwie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Za pomocą tych gadżetów dekoracyjnych możesz całkowicie zmienić wygląd szafy lub komody. I to bez malowania! Obecnie dużą popularnością cieszą się gałki do mebli dziecięcych w formie kwiatów, zwierząt, gwiazdek, ulubionych postaci z bajek oraz innych kolorowych kształtów.

Nadaj meblom nowy blask

Masz nieco więcej czasu? Wymiana gałek do mebli dziecięcych to dla Ciebie za mało? Możesz pokusić się o zmianę okleiny. Dzięki takiemu zabiegowi szafy, komody i półki całkowicie zmienią swój wygląd bez kosztownych inwestycji. Choć wykonanie takiej dekoracji wymaga czasu oraz cierpliwości, to może ją zrobić każda dorosła osoba. Jak dobrać odpowiednią okleinę? Jeśli gałki do mebli dziecięcych mają kształt zwierzątek, postaw również na taki front. Analogicznie postępuj w przypadku innych form.

Czy w pokoju dziecięcym jest miejsce na kwiaty?

Na sztuczne jak najbardziej! Intensywna zieleń będzie się pięknie komponować z kolorowymi zabawkami i innymi gadżetami. Warto jednak unikać żywych roślin, ponieważ część z nich jest niebezpieczna dla malucha. Ponadto małe dziecko może łatwo rozbić doniczkę i się zranić. Wszelkiego rodzaju kwiaty warto więc przenieść do salonu.

Dekoracja pokoju dziecięcego wymaga zmysłu estetycznego i cierpliwości. Warto jednak poświęcić swój czas, ponieważ efekty mogą być spektakularne.

 

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz