Dziecko w ogrodzie – jaki basen wybrać?

basen w ogrodzie

Basen to jeden z elementów, których nie powinno zabraknąć latem w żadnym ogrodzie. Pokochają go nie tylko spragnieni ochłody dorośli, ale także najmłodsi, dla których stanie się wspaniałym miejscem nie tylko relaksu, ale również szalonych zabaw. Sprawdź jaki basen wybrać i dlaczego to właśnie on będzie najlepszym pomysłem dla Twojego maluszka.

Baseny dla dzieci i ich rodzaje

Zakup basenu należy rozpocząć od ustalenia tego, dla kogo zostanie przeznaczony, bowiem inne baseniki dla dzieci sprawdzą się w przypadku niemowląt, a inne w przypadku kilkulatków. W pierwszym przypadku można rozważyć modele dmuchane, które charakteryzują się niewielką średnicą i równie niedużą głębokością. Tego typu baseny są też zazwyczaj udekorowane kolorowymi grafikami, które nawiązują do zwierząt, owoców, słodyczy, czy przyjemnie wyglądających postaci. Wśród modeli dmuchanych na uwagę zasługują również baseny w oryginalnych kształtach, np. nawiązujących do krokodyli, krabów, czy innych wesołych stworzeń. Można spotkać również rewelacyjne dmuchane place zabaw, które nie tylko zachwycą użytkowników bogactwem barw, ale dodatkami w postaci zwierzątek, daszków, a nawet wodnych zjeżdżalni.

Oprócz basenów dmuchanych dobrym pomysłem są te zwane rozporowymi. Wyróżniają się one charakterystycznym kołnierzem, dzięki któremu basen po wypełnieniu utrzymuje swój kształt. Tego typu propozycje są zazwyczaj głębsze, dlatego będą dobrym pomysłem dla dzieci, które już miały wcześniej styczność z wodą. Kolejną grupę stanowią baseny stelażowe, które mogą osiągać naprawdę spore rozmiary. Posłużą nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, którzy z pewnością chętnie wskoczą do nich, by nie odczuwać upałów.

Akcesoria do basenu, które warto mieć

Choć woda sama w sobie jest świetną zabawą, wcale nie oznacza to, że nie może być jeszcze lepsza. Jeśli zaopatrzymy się w zabawki i akcesoria do pływania, takie jak np. https://www.bricomarche.pl/swiat-dziecka/basen-zabawki-dmuchane/zabawki-akcesoria-do-plywania, sprawimy pociechom jeszcze większą frajdę. Bezkonkurencyjne doznania pomogą odczuć ogromne dmuchańce, które niekoniecznie mogą być klasycznym kołem, ale przyjmować także różne inne kształty. Uśmiechnięte zebry, słodkie flamingi, kolorowe owoce, czy bajkowe jednorożce to coś, co z pewnością wzbudzi zachwyt u każdego malucha. Znajdzie się też coś dla najmłodszych. Mowa o kołach do pływania dedykowanych niemowlętom, dzięki którym można być spokojnym o ich pionizację. Nie tylko mają one dodatkowe oparcie, ale również otwory na nóżki, więc nie trzeba obawiać się, że dziecko wysunie się z siedziska. Jako uzupełnienie można potraktować rękawki, które będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie.

Świetnym pomysłem, są także materace, na których i mały i duży pływak może się porządnie zrelaksować. Poza tymi pojedynczymi znajdziemy także te dwuosobowe, na których nie tylko da się wygodnie wyciągnąć, ale można też zaprosić kogoś bliskiego. Do basenowego ekwipunku warto zaliczyć także piankowe makarony, deski, a także okulary wchodzące w skład zestawu małego płetwonurka, a zabawa z pewnością będzie przednia.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz