Urządzamy kącik do nauki dla dziecka – jaką tablicę magnetyczną wybrać?

tablica

Tablice magnetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Sięgają po nie rodzice, którzy chcą zachęcić swoje dzieci do interaktywnej nauki. Są one łatwe w utrzymaniu czystości oraz pozwalają rozwinąć zdolności artystyczne. Jak wybrać tablicę, która będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania? Podpowiadamy.

Do jakiego celu można wykorzystać tablicę magnetyczną w pokoju dziecka?

Tablica magnetyczna to rozwiązanie zwłaszcza dla starszych dzieci, które są świadome tego, że nie należy połykać dołączonych do niej magnesów. Najpowszechniejszym sposobem jej użytku jest przypinanie do niej rysunków wykonanych przez dziecko, różnorakich zdjęć, a także notatek, które mogą pomóc w nauce liter i czytaniu. Taka tablica może też z powodzeniem posłużyć do pisania oraz rysowania za pomocą dołączonych do niej mazaków. Warto zwrócić uwagę na to, aby stosować wyłącznie zalecane przez producenta flamastry. Dziecko zdecydowanie bardziej ucieszy się z tablicy na której może swobodnie malować z pomocą różnokolorowych pisaków, niż na przykład ze zwykłej płyty korkowej gdzie można co najwyżej przyczepiać gotowe notatki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tablicy magnetycznej dla dziecka?

Pierwszą kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest jej rozmiar. Możemy w takim przypadku zarówno rozważyć dostępny obszar do powieszenia jej na ścianie lub zdecydować się na jej mobilną wersję. W tym drugim przypadku tablica może być dwustronna, więc może być użytkowana równocześnie z obu stron. Jeśli natomiast planujemy zakup tablicy zawieszanej na ścianie to należy dobrać jej rozmiar pod kątem potrzeb zarówno malucha, jak i rodzica. Dziecko powinno mieć możliwość sięgnąć przynajmniej do połowy jej wysokości, a opiekun musi wygodnie umieszczać informacje w górnej jej części.

Ciekawym rozwiązaniem może być tablica szkolna. Na jej powierzchni może być nałożony specjalny, nieścieralny nadruk w postaci lekko widocznych kratek. Jest tym samym zaprojektowana do tego, aby wspomóc proces nauki pisania oraz zapisu matematycznego. Jest to świetny wybór dla rodziców, którzy chcą przeprowadzać lekcje w domu i zachęcać swoją pociechę do ćwiczeń pisma.

Niektóre modele wyposażone są w specjalną półeczkę lub niewielki zamykamy pojemnik, która służy do przechowywania flamastrów. Jeśli chcemy korzystać wygodnie z tablicy i nie martwić się o zagubione flamastry oraz magnesy to należy zwrócić uwagę czy jest on dostępny w zestawie. Przy okazji warto sprawdzić czy producent dołącza także podstawowe akcesoria w postaci na przykład kolorowych markerów.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz