Tapety w pokoju dziecka – jak je wprowadzić do wnętrza?

pokoj dziecka

Stworzenie poprawnego wnętrza w dziecięcym pokoju to nie lada wyzwanie. Z tego względu najlepszą opcją będzie tapeta. Dekoracja ścienna tego typu sprawi, że pomieszczenie będzie nie tylko cudownie się prezentować, lecz także wpłynie na prawidłowy rozwój dziecka i jego wyobraźni. Jaka tapeta do pokoju niemowlaka będzie odpowiednia? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Jaka tapeta do pokoju niemowlaka?

Odpowiedź na to: jaka tapeta do pokoju niemowlaka, wiąże się z koniecznością wzięcia pod uwagę uwarunkowania biologiczne maluszka. Jeszcze kilka lat temu tapeta czarno-biała byłaby uznawana za beznadziejny pomysł. Jednakże obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na taki produkt nie tylko ze względu na walory estetyczne, lecz także kształtowanie rozwoju dziecka.

Niemowlę widzi czarno-biały obraz z odległości 35 centymetrów. Sytuacja kolorystyczna, w której dziecko widzi barwy, zmienia się od 5 tygodnia życia. Do pokoju niemowlaka zatem najlepiej sprawdzi się tapeta, która będzie stymulować zmysł wzroku. Takie rozwiązanie jest doskonałe również z uwagi na uniwersalność. Nawet gdy dziecko podrośnie to i tak taka tapeta wciąż będzie pasować do wnętrza i wspaniale się będzie prezentować.

Jakie wybrać fajne tapety dla chłopca?

Dla chłopca najlepszymi opcją będzie tapeta zawierająca samochody, motocykle, samoloty, balony i rowery. W czasie gdy dziewczynki fascynują się kucykami i księżniczkami, chłopcy przeżywają pierwszą fascynację motoryzacją. Jeśli maluszek wstępnie opowiada, że chce zostać strażakiem, to sprawdzą się fajne tapety dla chłopca z motywem wozów drabiniastych. Tak samo dla chłopca zafascynowanego policją, świetnym wyborem będzie tapeta, przedstawiająca policyjne wozy.

Pojazdy jednak nie są jedynym wyborem dla chłopców. Popularne są także tapety z dinozaurami i stacjami kosmicznymi. Możliwości jest nieskończenie wiele, co daje warunki rodzicom do spełnienia oczekiwań maluszka.

Jakie wybrać fajne tapety dla dziewczynki?

Jeszcze kilka lat temu przyjmowało się, że pokój dla dziewczynki musi być pastelowy czy w kolorze cukierków. Obecnie trend się zmienił i takie barwy są jak najbardziej aktualne. Popularne są także tapety z odcieniami beżu oraz te prezentujące księżniczki, jednorożce kucyki i wróżki.

Świetne przykładowe tapety można znaleźć pod linkiem https://www.bimago.pl/tapety/dla-dzieci.html. Jak widać, wybór jest ogromny, a wśród propozycji można znaleźć także motywy florystyczne i geometryczne.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz