Małe narożniki – w jakich pokojach dziecięcych się sprawdzą?

metraż

Narożniki to meble uniwersalne, dlatego bez problemu wykorzystamy je w większych i nieco mniejszych pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się w przypadku, gdy nasza rodzina jest liczniejsza. Mogą stanowić aranżację wnętrza w pokojach dziecięcych. W jakich dokładnie? Podpowiadamy.

Mały narożnik dla pokoju o niewielkim metrażu

Jeśli ogranicza nas przestrzeń, to idealnym rozwiązaniem, będzie dodanie do wnętrza małego narożnika, który nie tylko zaaranżuje pomieszczenie, ale również spełni odpowiednie funkcje. Najczęściej w przypadku pokojów dziecięcych chcemy zmieścić jak najwięcej rzeczy na jak najmniejszym metrażu. Idealnym sposobem na to są małe narożniki, które zajmują niewielką część pomieszczenia. Stawiając mebel w rogu pokoju dziecka, do zagospodarowania mamy jeszcze cały środek i boki. Dzięki temu zmieści się inne, potrzebne wyposażenie, jak np. biurko czy szafa. To rozwiązanie dobrze urządzi pokój dziecka, a jednocześnie sprawi, że mimo niewielkiego metrażu, zmieści się wszystko, co najpotrzebniejsze.

Mały narożnik – funkcje

W przypadku ograniczonej ilości miejsca w domu, pokój naszego dziecka spełniać będzie wiele funkcji i musimy o tym pamiętać, wybierając odpowiednie meble. Warto zastanowić się nad zakupem małego narożnika, który za dnia spełni funkcję kanapy, a nocą będzie idealnym miejscem do spania. Może być również miejscem spędzania wolnego czasu, np. wygodnego czytania książek. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy nasze dziecko jest już nieco starsze i przyjmuje swoich gości. Z reguły młodzieżowe pokoje nie są zbyt duże, a więc warto postawić na meble wielofunkcyjne. Tym samym poprawimy komfort naszego dziecka i sprawimy, że będzie czuło się dobrze, nawet na niewielkim metrażu.

Jaki narożnik wybrać do pokoju dziecięcego?

Rynek mebli jest bogaty w różne modele narożników. Różnią się one kolorem, kształtem, ale również ceną. Ładny design wyposażenia jest prawie tak samo ważny, jak jego funkcjonalność, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania. Zadbajmy o to, aby narożnik po prostu spodobał się osobie, która w pokoju będzie spędzała najwięcej czasu.

Aktualnie większość mebli jest na każdą kieszeń, a producenci coraz częściej dbają o to, aby każdy z nas mógł pozwolić sobie na wymarzone wyposażenie. Aranżujmy pokój dziecka razem z nim, aby czuło, że ma decydujący wpływ na zmiany w swojej przestrzeni. Zastanówmy się wspólnie, czy dobrym rozwiązaniem będzie narożnik skórzany, materiałowy, w kształcie litery U czy L.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz