Star Wars komiks – co warto wiedzieć o jego historii?

star wars

Star Wars to nie tylko najbardziej znana saga filmowa. To również seria wyjątkowych komiksów, która pojawiła się na rynku za pośrednictwem wydawnictwa Marvel. Znajdziemy tutaj wydania bezpośrednio związane ze sztuką filmową, jak i te, które opowiadają historie, których próżno szukać w kinematografii. Co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto zainteresować się komiksową serią Star Wars?

Komiksy z uniwersum Star Wars to idealna pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla starszych osób. Jeśli doskonale znamy historie opowiedziane w sagach filmowych to bez trudu dostrzeżemy na łamach komiksów znanych bohaterów, którzy walczą zarówno po stronie Ruchu Oporu, jak i organizacji Nowego Porządku. Te dwie frakcje nie tylko toczą zacięte boje w przestrzeni kosmicznej, ale również muszą borykać się z szeregiem zwykłych, jak i zupełnie zaskakujących problemów. Każdy Star Wars komiks jest dzięki temu niezwykle wciągający i angażujący aż do samego końca. Warto także zauważyć, że pod względem fabularnym i graficznym można znaleźć tutaj dużą różnorodność wydań. Część komiksów przedstawia zamkniętą historię, a inne odwołują się do sagi filmowej lub innych opowiadań. Tym samym serię Star Wars, jako jedną z nielicznych, można zacząć czytać od różnych wydań, nie przywiązując tym samym dużej wagi do konkretnej chronologii wydarzeń.

Historie w komiksach Star Wars

Czytając komiksy należące do uniwersum Star Wars można dowiedzieć się dużo więcej o samych bohaterach oraz poznać ich niepublikowane oraz niedostępne w filmach historie. Na przykład Han Solo to postać wszech miar kultowa. Oglądając kolejne serie Star Wars można dojść do wniosku, że wiemy o nim praktycznie wszystko. Okazuje się jednak, że istnieje pewna luka w jego biografii, którą uzupełnić stara się komiks o tytule „Han Solo: Imperial Cadet”. Han Solo, który wyrósł jako złodziej, a następnie został przyzwyczajony do nieustannych bijatyk w zaułkach miał szansę stać się obiecującym pilotem myśliwca. Co stało się jednak podczas szkolenia, że zaprzepaścił ten uśmiech od losu? Wystarczy sięgnąć po ten właśnie komiks, aby poznać odpowiedzi na nurtujące pytania. To jednak nie wszystko. Komiksy odsłaniają także liczne wydarzenia z przeszłości tej postaci. Mało kto zdaje sobie na przykład sprawę z tego, że Han Solo miał wcześniej już żonę o imieniu Sana.

Darth Vader wzniósł swój zamek w niezwykłym miejscu. Lokalizację wybrał nie bez powodu, ponieważ tam znajduje się moc, która pozwalała nawiązać mu kontakt ze zmarłą żoną. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat trzeba sięgnąć po komiks „Darth Vader”.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz