Wybieramy artykuły szkolne dla pierwszoklasisty – co warto kupić?

zeszyty

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty może wiązać się z dużymi kosztami. Zazwyczaj szukamy sprawdzonych produktów, które są funkcjonalne, ale również przystępne cenowo. W co warto zaopatrzyć pierwszoklasistę? Podpowiadamy.

Przybory szkolne – co warto wybrać?

Ekscytacji pierwszego dzwonka, często towarzyszy również lęk przed nieznanym. Dlatego warto skomponować wyprawkę dla dziecka tak, aby nieco zminimalizowała jego stres. Dobrym pomysłem są przede wszystkim kolorowe elementy, dlatego zadbajmy o to, aby przybory szkolne naszego dziecka mieniły się w różnych barwach. Zwróćmy uwagę na jakość produkty. W tym przypadku warto postawić na sprawdzonych producentów i znane marki. Dobrym pomysłem jest skompletowanie wyposażenia w sklepie internetowym, który często zawiera nie tylko korzystne ceny, ale również szeroki wybór oferowanych produktów. Jakie przybory szkolne muszą znaleźć się w wyprawce szkolnej dla pierwszoklasisty? Na pewno jest to zapas ołówków, gumek do mazania, temperówka, linijka, pędzle, kredki ołówkowe oraz świecowe. Nie zapominajmy również o farbach, najlepiej zaopatrzyć dziecko w plakatowe i akwarelowe. Niezbędnymi elementami są również flamastry, blok rysunkowy, techniczny oraz klej w sztyfcie. Często przydaje się również bibuła i plastelina.

Dobrze jest mieć w zanadrzu zestawy dodatkowych kredek i ołówków. Mogą się gubić, zwłaszcza na początku, a ich zapas sprawi, że nie będziemy nerwowo szukali otwartego sklepu późnym wieczorem, gdy naszemu dziecku przypomni się, że coś zapodziało.

Wyprawka szkolna – czego jeszcze potrzebujemy?

Gdy mamy wszystkie niezbędne przybory szkolne, warto pomyśleć nad całą resztą zaopatrzenia dla pierwszoklasisty. Po pierwsze plecak. Warto poszukać go w sklepach internetowych z artykułami szkolnymi. Często w asortymencie znaleźć możemy kolorowe plecaki z bajkowymi motywami, co dodatkowo uszczęśliwi nasze dziecko, a pakowanie pierwszych książek nie będzie takie męczące. Od samego początku zadbajmy o prawidłową postawę naszej pociechy i zapewnijmy mu wygodę noszenia przedmiotów przy niewielkim obciążeniu pleców. Taki komfort zapewniają modele w typie tornistrów, które są odpowiednio wyprofilowane i usztywnione. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest piórnik. Zwróćmy uwagę na jego pojemność. Na samym początku warto zainwestować w model, który rozkłada się po rozpięciu. Usztywniona forma zapewni bezpieczeństwo akcesoriom, które włożymy do piórnika. Nie zapominajmy również o zeszytach, dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w tak zwany brudnopis, dzięki czemu obudzimy w dziecku nawyk dbania o estetykę.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz