Huśtawka czy hamak – co wybrać do ogrodu?

odpoczynek w ogrodzie

Wiosna to czas, w którym coraz chętniej korzystamy z możliwości relaksu na świeżym powietrzu. Przyjemne promienie słońca, które nie są jeszcze zbyt intensywne, rześkie powietrze i kojące otoczenie znajdującej się w ogrodzie natury. W jaki sposób zagospodarować przestrzeń do siedzenia i leżenia, w której będziemy mogli całkowicie się odprężyć i odpocząć? Zarówno wybór huśtawki ogrodowej, jak i hamaka ma swoje zalety oraz wady, na które warto zwrócić uwagę. W poniższym artykule podpowiadamy które z rozwiązań sprawdzi się lepiej na różnego typu przestrzeniach.

Zalety huśtawki ogrodowej – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Huśtawka do ogrodu to produkt przystosowany przede wszystkim do większych przestrzeni. Dysponując odpowiednią ilością miejsca, możemy z powodzeniem zagospodarować teren pozwalający na rozłożenie sporego rozmiaru stelażu, jednocześnie rezerwując także przestrzeń umożliwiającą swobodne bujanie się. Na huśtawce może zmieścić się kilka osób jednocześnie, zapewniając miękkie siedzisko członkom naszej rodziny albo odwiedzającym nas gościom. Niektóre modele pozwalają także na wygodne rozkładanie huśtawki do postaci leżanki, zapewniającej niezwykle komfortowy wypoczynek. Nowoczesna huśtawka ogrodowa będzie spełniała wiele praktycznych funkcji, stanowiąc połączenie eleganckiego mebla o metalowym albo drewnianym stelażu oraz miękkiego, ruchomego siedziska z poduszkami. Huśtawki świetnie sprawdzają się w trakcie wspólnych spotkań ze znajomymi, zapewniając odpowiednią liczbę miejsc dla osób, które chcą jeść, pić, rozmawiać i cieszyć się czasem w swoim towarzystwie. Przed zakupem warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane poszczególne elementy konstrukcji oraz stelaż huśtawki ogrodowej. Większość z nich powinna wykazywać odporność na działanie deszczu, wiatru czy śniegu, gwarantując, że sprzęt, jaki nabędziemy, będzie mógł stać na zewnątrz również w trakcie niepogody.

Kiedy zdecydować się na hamak?

Hamak ogrodowy to z kolei praktyczny gadżet, który łatwo jest zmieścić na każdego rodzaju przestrzeni. Wystarczy, że znajdziemy odpowiedni punkt pomiędzy dwoma drzewami, zawiesimy hamak i gotowe. Specjalne zaprojektowane stelaże pozwalają również korzystać z tego typu rozwiązania na otwartej przestrzeni. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno hamaki jednoosobowe, jak i te potrafiące zmieścić parę. Niewątpliwą zaletą takie produktu jest możliwość przenoszenia hamaka z miejsca na miejsce. Taki gadżet możemy spakować do torby i zabrać ze sobą na biwak, w góry czy do lasu. W ofercie wielu sklepów można znaleźć także hamaki dla niemowląt, służące jako niezwykle praktyczna kołyska, dobrze sprawdzająca się w trakcie relaksu na świeżym powietrzu. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na materiały, użyte w procesie produkcji. Hamak do ogrodu z naturalnych plecionych włókien będzie delikatny dla twojego ciała i sprawdzi się świetnie podczas popołudniowych drzemek czy relaksu z ulubioną książką. Wybieraj spośród wielu dostępnych wzorów i kolorów, które dobrze dopasują się do aranżacji i stylu twojego ogrodu. W ofercie sklepów znajdziesz także modele wodoodporne, świetne na wyprawę na łono przyrody. Wygodny hamak to idealne rozwiązanie dla małych ogrodów, które może znaleźć zastosowanie również na tarasie oraz balkonie. Po zakończeniu sezony tego typu produkt możesz swobodnie zdjąć, wyprać i przechowywać w opakowaniu, co wcale nie zajmie sporej ilości miejsca.

Hamak vs huśtawka – co lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Obie zaproponowane wyżej opcja mają swoje niewątpliwe zalety. Huśtawka zajmuje więcej przestrzeni, jednocześnie pełniąc funkcję uniwersalnego mebla, z kolei hamak zwykle jest w stanie zmieścić maksymalnie dwie osoby, a jego niewielkie rozmiary pozwalają w łatwy sposób zmieniać miejsce jego położenia. Aby w pełni zadowolić wszystkich domowników, musisz zastanowić się nad tym, jakie funkcje okażą się najbardziej przydatne w przypadku waszego ogrodu. Dysponując odpowiednią przestrzenią, możesz także zdecydować się na zakup dwóch rozwiązań jednocześnie.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz