Wendre EKO – nowa linia kołder i poduszek przyjaznych dla środowiska

eko posciel

Każdego roku na świecie produkuje się 330 mln ton plastiku – to więcej niż ważą wszyscy ludzie na ziemi razem wzięci*. Możliwość ponownego wykorzystania przetworzonych tworzyw sztucznych sprawia, że przyczyniamy się do zmniejszenia ilości produkowanych odpadów. Pozwala to również zaoszczędzić wodę i energię. Firma Wendre, wiodący europejski producent kołder i poduszek, stworzyła linię produktów EKO, która powstaje w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska, ale również edukuje współczesne społeczeństwo. Kołdry i poduszki są w sprzedaży m.in. w popularnych supermarketach, sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz na portalach internetowych.

Sen w duchu EKO. Kołdra i poduszka z… butelek

Poduszki i kołdry EKO od Wendre są wyrobami medycznymi. Wyprodukowane zostały w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Wypełnienie jednej kołdry o rozmiarze 155 x 200 cm pozwoliło wykorzystać około 34 butelek PET. Natomiast jedna poduszka EKO w rozmiarze 70 x 80 cm to 20 recyklowanych butelek PET. Co to oznacza dla środowiska? Ponowne wykorzystanie surowców pozwala na zużycie blisko 60% mniej energii, co z kolei przekłada się na 30% mniejszą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do materiałów, które nie pochodzą z recyklingu. Poszycie i wypełnienie linii Eko marki Wendre posiada międzynarodowy certyfikat GRS – Global Recycled Standard. Celem certyfikacji jest zwiększenie wykorzystania podobnych materiałów i dbałość o środowisko naturalne, a przy tym zachowanie odpowiednich warunków socjalnych i bezpieczeństwa pracowników podczas procesu produkcji.

Poduszki i kołdry z recyklingu dla komfortowego snu

Linia EKO od Wendre powstała dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, podążającej z duchem zrównoważonego rozwoju. Wypełnienie produktów tworzą miękkie, silikonowane włókna HCS, które skutecznie izolują i zwiększają komfort termiczny przez cały rok. Natomiast gęste pikowanie odpowiada za równomierne rozłożenie materiału wewnątrz kołder i poduszek. Dodatkowo jest ono również przyjazne alergikom, ponieważ minimalizuje rozwój roztoczy kurzu domowego. Poszycie artykułów wykonane zostało z miękkiej i przyjemnej mikrofibry. Poduszka EKO dobrze dopasowuje się do ułożenia głowy i szyi oraz zapewnia właściwe podtrzymanie górnego odcinka kręgosłupa, co umożliwia komfortowy, relaksujący sen.

Firma Wendre opiera swoją działalność na odpowiedzialnym biznesie. Stosowanie najnowszych technologii pozwala minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Seria kołder i poduszek EKO dostępna jest już w sprzedaży w popularnych supermarketach, hipermarketach, sklepach wyposażenia wnętrz, platformach internetowych, etc.

Rozmiary produktów:

Kołdra 155×200 cm; 220×200 cm

Poduszka 70×80 cm; 50×60 cm

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz