Maseczki domowe na wypadające włosy

Gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać, nie tylko zastanawiamy się, co może być tego przyczyną, ale także szukamy rozwiązania problemu. Na drogeryjnych półkach, w aptekach, a nawet w internecie nie brakuje ofert przeróżnych kosmetyków i specyfików, które ponoć potrafią czynić cuda w tym zakresie. Jednak nasze myśli błądzą w zupełnie innym kierunku. Zastanawiamy się, co zrobiłaby nasza babcia, gdyby stanęła przed takim problemem. Oto niektóre domowe sposoby walki z wypadającymi włosami.

Jeśli codziennie tracisz od 50 do 100 włosów, to nie masz się czym martwić. To normalna fizjologia wynikająca z samego cyklu życia włosa. Problem zaczyna się, gdy po kąpieli zauważysz znacznie większą liczbę włosów w wannie, albo gdy po porannym czesaniu na szczotce pozostanie więcej włosów niż zwykle. Chcąc zatrzymać nadmierne wypadanie włosów, najpierw musisz ustalić przyczynę tego problemu. Najlepiej wykonać podstawowe badania i wybrać się na wizytę do lekarza, który sprawdzi, czy w organizmie nie rozpoczął się jakiś proces chorobowy lub czy przypadkiem któryś ze stale przyjmowanych leków nie ujawnił swoich skutków ubocznych. Jeśli jednak jest wszystko w porządku, to przyczyn wypadania włosów trzeba szukać w niezdrowym trybie życia, w nieprawidłowej diecie lub niewłaściwej pielęgnacji. We wszystkich tych przypadkach powinna pomóc domowa kuracja przeciw wypadaniu włosów.

Naturalne maseczki z żółtek

Jajka zawierają całą masę witamin i składników mineralnych, które świetnie wpływają nawet na zdrowe włosy, a dla włosów wypadających są wręcz niezbędne. Mowa tu przede wszystkim o witaminie A, która przyspiesza odnowę struktury włosów i mieszków włosowych, wzmacnia cebulki, skutecznie przeciwstawiając się w ten sposób wypadaniu włosów. Nic więc dziwnego, że maska do włosów z żółtek jaj jest tak skuteczna. Jej wykonanie jest banalnie proste. Wystarczą dwa żółtka, dwie łyżki oleju rycynowego oraz sok wyciśnięty z połowy cytryny. Wymieszane składniki utworzą maskę, którą nakłada się na włosy. Po upływie 30 minut miksturę trzeba spłukać, a głowę umyć.

Maseczkę z jaj można przygotować także, dodając do żółtek miód. Świetnie sprawdzają się także żółtka wymieszane z olejem kokosowym albo ze zwykłą oliwą.

Maseczka z czarnej rzepy

Jeśli zastanawiasz się, co może skutecznie zahamować wypadanie włosów, a jednocześnie co na tłuste włosy może pomóc, to musisz przypomnieć sobie, że istnieje coś takiego, jak czarna rzepa. Sok z rzepy naniesiony na skórę głowy istotnie zwiększa ukrwienie, doprowadzając dzięki temu do lepszego odżywienia cebulek włosowych i wzmocnienia ich. Włosy przestają wypadać, a te nowe znacznie szybciej rosną. Rzepa normalizuje także pracę gruczołów łojowych, te przestają produkować nadmiar serum, a włosy nie przetłuszczają się tak szybko. Przygotowanie maseczki z rzepy polega na obraniu jej i starciu na tarce o małych oczkach. Rzepa puści sok, który należy odcedzić i po prostu nałożyć na włosy. Po dwóch godzinach trzeba porządnie umyć głowę, stosując aromatyczne kosmetyki, bo niestety zapach soku z rzepy nie jest zbyt przyjemny.

 

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz