Jakie efekty dają zajęcia w centrum terapii sensorycznej?

terapia sensoryczna

Centrum terapii Sensoryczna Kraina bywa przydatne w przypadku różnorodnych zaburzeń w integracji sensorycznej. Kwestie te dotyczyć mogą sprawności ruchowej, kontaktów interpersonalnych czy opóźnienia w rozwoju mowy. Jakie efekty dają zajęcia w centrum terapii sensorycznej?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina – odpowiedź na dziecięce problemy

Centrum terapii Sensoryczna Kraina stanowi odpowiedź na trudności najmłodszych w zakresie poznawania otaczającej rzeczywistości i przyjmowania bodźców z niej płynących. Zaburzenia mogą pojawiać się między innymi u wcześniaków, choć nie tylko. Podłoże zaburzeń SI nie jest dokładnie poznane, choć czynniki środowiskowe i genetyczne mogą mieć na to wpływ. Przy pomocy odpowiednio skonstruowanych zajęć dziecko uczy się w prawidłowy sposób odbierać bodźce, stymulując swój zmysł wzroku, słuchu, węchu i dotyku.

Różnorodne liny i huśtawki sprzyjają równowadze i lepszemu wyczuciu swojego ciała w ruchu. Wywiad z rodzicem jest pierwszym krokiem przed rozpoczęciem terapii z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów, narzędzi oraz ze wsparciem ze strony specjalistów. Centrum terapii Sensoryczna Kraina to przestrzeń przyjazna potrzebom najmłodszych oraz nastawiona na wsłuchiwanie się w ich indywidualne problemy. Dlatego rodzice mogą zgłosić się do niego bez żadnych obaw.

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina – jakie korzyści płyną z prowadzonych w nim zajęć?

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina prowadzi zajęcia, które mogą pobudzać mózg do lepszego przyjmowania i przetwarzania informacji płynących z otoczenia. Są wśród nich te dotyczące zmysłu wzroku, słuchu, węchu czy dotyku. Dzięki specjalistom zrzeszonym w centrum mali pacjenci uzyskują odpowiednią pomoc na różnych etapach swojego rozwoju. Trudności z nawiązywaniem relacji oraz uczeniem się, jak też problemy z emocjami czy niechęć względem dotyku – to tylko niektóre z przypadłości, które mogą rodzicowi sygnalizować, że u jego dziecka mamy do czynienia z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz