Sklep ortopedyczny – ortezy, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie

ortopedyczny sklep

Nasze codzienne życie potrafi nas często zaskakiwać. W jednej chwili możemy potrzebować specjalistycznego sprzętu, który będzie nas wspierał w leczeniu oraz intensywnej rehabilitacji. Mogą to być przykładowo ortezy, materace przeciwodleżynowe czy wózki inwalidzkie. Gdzie najlepiej jest je kupić i na co zwracać szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Do czego służą ortezy?

Każdy sklep ortopedyczny najczęściej w swojej ofercie ma naprawdę niezliczoną ilość potrzebnego sprzętu, który skutecznie wesprze rehabilitację całego ciała czy poszczególnych kończyn. Są to przykładowo ortezy, które służą poprawie lub zabezpieczeniu funkcjonowania kończyn lub stawów. Mają na celu zapewnienie optymalnego wsparcia, stabilizacji i kompresji, które pomagają w leczeniu urazów, chorób i zaburzeń ortopedycznych.

Nie są to jedyne ich zastosowania. Przede wszystkim ortezy mogą pomóc w utrzymaniu właściwej pozycji stawów i zapobieganiu bólu i kontuzji podczas aktywności fizycznej. Świetnie nadają się w przypadku leczeniu urazów, takich jak skręcenia, zwichnięcia lub złamania. Zapobiegają one również dalszym uszkodzeniom i przyspieszać proces gojenia.

Te specjalistyczne nakładki mogą pomóc również w leczeniu chorób ortopedycznych, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów czy łokieć tenisisty. Dzięki swojej budowie zmniejszają ból i poprawia się funkcjonowanie stawów. Świetnie działają również przy problemach z kręgosłupem, a dzięki nim jesteśmy w stanie zniwelować choroby układu ruchu.

W zależności od potrzeb pacjenta, ortezy mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak miękka pianka, twarde tworzywa sztuczne czy elastyczne tkaniny. Ortezy muszą być także dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta i zapewniać mu maksymalny komfort i wsparcie.

Kiedy warto postawić na materace przeciwodleżynowe i wózki inwalidzkie?

Materace przeciwodleżynowe są zwykle stosowane w celu zapobiegania powstawaniu odleżyn u osób, które są zmuszone do długotrwałego leżenia lub siedzenia w jednej pozycji. Są one stanem zapalnym skóry i tkanek, które powstają, gdy ciśnienie na skórze jest zbyt duże i utrudnia krążenie krwi w tej części ciała. Mogą być one bardzo bolesne i trudne do wyleczenia. Materace te zapobiegają powstawaniu odleżyn, rozpraszając ciśnienie na skórze i umożliwiając lepsze krążenie krwi.

Z kolei wózek inwalidzki może być potrzebny dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się na dłuższe dystanse lub potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach. Często wybiera się je w przypadku braku swobody w poruszaniu się po wypadku samochodowym czy innym urazie. Do zakupu wózka zazwyczaj skłania także choroba przewlekła czy wiek pacjenta.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz