Odpowiednio dobrane, bezpieczne zabawy mogą kreatywnie wspierać prawidłowy rozwój młodego człowieka. Nauka przez zabawę jest jedną z najefektywniejszych form zdobywania wiedzy praktycznej. Jak twierdzą psychologowie, jest też drogą do rozwija inteligencji emocjonalnej, umiejętności poznawczych, a przede wszystkim relacji międzyludzkich. Często właśnie podczas integracji na placach zabaw, dzieci uczą się współpracy, opracowują plan wymyślonej zabawy oraz odgrywają różne społeczne role. Taka zabawa to podstawa uspołeczniania najmłodszych, aby dzieci mogły z niej czerpać beztrosko powinniśmy zadbać o właściwy poziom bezpieczeństwa na naszym placu zabaw.

Wybieramy nawierzchnię

W projekcie strefy rozrywki i nauki, najważniejsza będzie oczywiście nawierzchnia. Chociaż często estetyka gra bardzo ważną rolę, zawsze ważniejsze powinno być bezpieczeństwo. Jako nawierzchnię bezpieczną dedykowaną na place zabaw, najczęściej wybiera się specjalne maty, płyty gumowe na plac zabaw, ewentualnie nawierzchnie wylewane. Posadzki te są odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie pozostają przy tym na tyle elastyczne, by minimalizować nieprzyjemne efekty upadku z wysokości, czy uderzenia, a co się z tym wiąże wystąpienia poważnej kontuzji u użytkowników placu zabaw. Są też antypoślizgowe, wodoprzepuszczalne i samogasnące.

Wspieramy estetykę

Dobrze dopasowana, bezpieczna nawierzchnia np. wykonana ze specjalnie dedykowanych płyt na plac zabaw, dobranych kolorystycznie do istniejącej infrastruktury świetnie podkreśla walory estetyczne placu i dodaje mu oryginalnego charakteru. Jednocześnie wspiera rozwój małego użytkownika. Coraz częściej w nowoczesnych strefach zabaw zauważamy nawierzchnie z wkomponowanymi elementami sensorycznymi. Cieszą się one ogromną popularnością, ze względu na prostą i bezpieczną formę. Najchętniej wybierane zestawy edukacyjne wykonane z podłogowych płyt gumowych to gra w klasy, zestawy cyfr, a nawet cały alfabet.

Zgodnie ze standardami

Ponadto nawierzchnie gumowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej, która pozwala na zaprojektowanie niemal każdego kształtu i grafiki np. dowolnej gry planszowej, linii boiska, ograniczenia bramek, czy szachownicy. Dzięki ofercie wychodzącej naprzeciw potrzebom najmłodszych użytkowników, bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem. Nawierzchnie od wiodących producentów posiadają niezbędne certyfikaty, atest higieniczny PZH oraz spełniają wszelkie wymogi standardów i norm bezpieczeństwa oraz amortyzacji upadków.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz