Jak zapewnić dziecku odpowiednie warunki do rozwoju?

Prawidłowy rozwój dziecka to najważniejsze zdanie rodziców. Dbamy o to co je nasza pociecha, jak funkcjonuje, chodzimy na wizyty lekarskie, ze wszystkich sił staramy się sprostać temu zadaniu. Czy wiesz, że jakość powietrza jakim oddychają Twoje dziecko, także przyczynia się do jego rozwoju?

Jak zatem zadbać o odpowiedni poziom powietrza w domu?

Zanieczyszczenia powietrza jak wpływają na rozwój dziecka?

Już podczas czynności pielęgnacyjnych, dbamy i wspieramy rozwój naszego dziecka, później na każdym etapie rozwoju staramy się dawać im oparcie i odpowiednio stymulować. Zanieczyszczone powietrze nie wspomaga tego rozwoju a raczej znacznie go utrudnia, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Zanieczyszczenia, które wdycha dziecko wraz z tlenem nie tylko wpływa na układ oddechowy, wywołuje infekcje, ale także przyczynia się do powstawania chorób cywilizacyjnych i negatywnie wpływa na rozwój mózgu, co w przypadku każdego człowieka jest ważne, a już w szczególności dziecka.

Najbardziej narażoną grupą na działanie smogu i zanieczyszczeń są właśnie najmłodsi.

Oczyszczacze marki Fellowes – zadbaj o rozwój swojego dziecka

We własnym domu możemy wykorzystać technologię, dzięki której wyeliminujemy zanieczyszczenia z powietrza w konkretnym pomieszczeniu, tym pomieszczeniem może być właśnie pokój dziecięcy. Filtracja która zachodzi wieloetapowo, jak w przypadku modelu Fellowes AeraMax Pro AM 4 oczyszczacz z jonizatorem, jest najlepszą gwarancją skuteczności. Odfiltrowuje zanieczyszczenia także te pochodzące ze smogu, które negatywnie wpływają na rozwój i funkcjonowanie. Oczyszczacze marki Fellowes w większości wykorzystują do filtracji także dobrej klasy generatory jonów. Powietrze wówczas staje się jeszcze czystsze, bardziej świeże i rześkie, oraz pozbawione takich zanieczyszczeń jak wirusy i bakterie.

Model Fellowes AeraMax Pro AM 4 oczyszczacz z jonizatorem doskonale nadaje się także do filtracji dużo większych powierzchni, powierzchnia oczyszczania tego urządzenia to aż 130 m2, natomiast wydajność wynosi 748 m3/h. Wszystko to sprawia, że oczyszczacz może być nie tylko sprzętem do użytku domowego, ale także nadającym się do szkół, czy przedszkoli. Dodatkową zaletą jest możliwość montażu na ścianie, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, a także wpływa na bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Oczyszczacze powietrza to nowoczesne urządzenia, które sprawdzają się w domach mieszkaniach, biurach, czy placówkach takich jak przedszkole czy szkoła. Wybierając model z jonizacją, zyskujemy rześkie i świeże powietrze zupełnie jak w lesie. Tak czyste powietrze wpływa na rozwój, koncentrację a także zdrowy i spokojny sen.

Kupując pierwszy oczyszczacz powietrza warto zwrócić uwagę na markę, opinie, zastosowane we wnętrzu oczyszczacza filtry, głośność pracy, a także dodatkowe funkcje. Oczyszczacz to zaawansowane urządzenie, które nie należy do najtańszych, dlatego najlepiej kupować je w profesjonalnych sklepach.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz