Grecja 2022 – 5 miejsc, które trzeba zobaczyć

wakacje

Grecja wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z Polski i całego świata. Jest kolebką kultury i sztuki, która oferuje również wyśmienitą kuchnię, wspaniałe plaże i bogate życie nocne. Wybór tego miejsca na wakacje to właściwie pewna recepta na udany urlop bez względu na to, którą jego część wybierzemy. Co warto zobaczyć w tym kraju? Podpowiadamy.

Ateny

Miłośnicy historii powinni umieścić Ateny na szczycie listy miejsc do odwiedzenia i odkryć jedne z najbardziej niesamowitych pozostałości z czasów starożytnych. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania tego miejsca jest oczywiście Akropol, czyli antyczne ruiny usytuowane na wzgórzu, gdzie znajduje się świątynia Panteon poświęcona bogini Atenie. Będąc w tym mieście, warto zobaczyć również teatr Dionizosa, Agorę, a także świątynię Hefajstosa. Z kolei ze wzgórza Lykavittos można obserwować panoramę miasta.

Zakynthos

Zakynthos to piękna wyspa, która wybierana jest na wakacje przez wiele osób. Jej najsłynniejszą atrakcją jest Zatoka Wraku. Ponadto znajdują się tutaj piękne błękitne groty morskie. Dodatkowo miłośnicy zwierząt i natury mogą na wyspie obserwować olbrzymie żółwie Karetta, a także niektóre gady.

Meteory i wiszące klasztory

Meteory to znajdujący się w środkowej Grecji masyw skał piaskowca. Wysokie pionowe skały przypominają kształtem maczugi. Jest to niezwykłe miejsce. Na ich szczytach został zbudowany zespół monastyrów, czyli prawosławnych kościołów. Mnisi, którzy chcieli dostać się do klasztorów, musieli być wciąganie na linach. Obecnie niewielka część tych obiektów jest dostępna dla turystów. Można do nich dotrzeć stromymi schodami.

Zobacz także: https://jafacet.pl/turcja-2022-dlaczego-nazywana-jest-ksiezycowa-kraina/

Santorini

Większość osób szukając, gdzie może spędzić wakacje w Grecji, prawdopodobnie widziała już obrazy białych otynkowanych budynków i niebieskich kopuł. Santorini jest tak samo piękne w prawdziwym życiu, jak na wielu zdjęciach. Można tu nie tylko podziwiać widoki, ale także zwiedzać niesamowite miejsca. Znajdują się tu piękne starożytne klasztory, kościoły i tajemnicze zabytki, a także czarno-białe plaże i lokalne winnice.

Wyrocznia w Delphi

Zaledwie kilka godzin od Aten znajduje się miejsce, które szczyci się imponującymi ruinami, zbudowanymi kiedyś, aby czcić dawno minionych bogów. Stary stadion i piękny teatr to tylko dwie z wielu atrakcji. Było to niegdyś centrum greckiego świata i można się tu wiele dowiedzieć o tym, jak wyglądało wtedy życie. Warto też odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Delfach, gdzie można podziwiać kolekcje jednych z najważniejszych starożytnych dzieł sztuki w Grecji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Proponowane artykuły