Dbasz o środowisko? Postaw na naprawianie!

dbanie o srodowisko

Usterki i awarie nie muszą wcale oznaczać końca żywota dla urządzeń domowych, ubrań czy mebli. Z pomocą odpowiedniego fachowca możemy powiem tchnąć w nasze przedmioty nowe życie, a przy okazji zrobić coś dobrego dla planety. Nadmierne gromadzenie śmieci to w końcu poważny problem dla środowiska naturalnego.

Kupowanie wiąże się zwykle z tym, że nowe rzeczy zastępują te stare, które lądują na śmietniku. Tymczasem powiększające się góry odpadów wywierają negatywny wpływ na środowisko. Końcówka roku jest zwykle wzmożonym okresem z punktu widzenia zakupowego. Może jednak mamy przedmioty warte naprawy, których wcale nie trzeba zastępować nowymi? Zachęca do tego serwis Fixly, który pomaga znaleźć specjalistów potrafiących naprawić i przywrócić do użytku sprzęt AGD, telefony, meble czy obuwie.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar, Polacy najchętniej decydują się na naprawę sprzętu AGD – 56 proc. naprawia pralkę, a 52 proc. zmywarkę. Nieco mniej osób, bo 48 proc., decyduje się na oddanie do serwisu telewizora lub radia. Jeśli zaś chodzi o odzież i obuwie, to tylko co trzeci badany decyduje się na naprawę.

Dlaczego decydujemy się na naprawę, zamiast zakup nowych rzeczy?

Głównie wynika to z kwestii ekonomicznych. Perspektywa zaoszczędzenia pieniędzy dzięki naprawie jest największym motywatorem do tego, by spróbować odnowić posiadane przedmioty. Naprawa to jednak też sprawy ekologiczne. Coraz więcej osób próbuje w ten sposób ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Warto wiedzieć, że gdyby każdy z nas używał odkurzacza, komputera czy telefonu o rok dłużej, to oznaczałoby wyprodukowanie aż 4 megaton CO2 mniej! To równoznaczne ze zniknięciem dwóch milionów aut z ulic.

Do odnawiania zachęca serwis Fixly, za pomocą którego można szybko i łatwo znaleźć fachowca od napraw lub złotą rączkę w najbliższej okolicy. Na Fixly zamiast przeglądać setki ogłoszeń czy stron internetowych, wystarczy dodać zapytanie w odpowiedniej kategorii. Zainteresowani specjaliści sami kontaktują się ze zlecającym, przedstawiając swoją ofertę. Użytkownik może wybrać spośród pięciu propozycji.

W podjęciu decyzji pomagają szczegółowe informacje o wykonawcach na ich profilach, w tym oceny od wcześniejszych klientów. Na Fixly obecnych jest już ponad 126 tysięcy specjalistów – ekipy remontowe, hydraulicy, szewcy, złote rączki, stolarze, księgowi, mechanicy samochodowi, specjaliści z zakresu prawa, masażyści i wielu innych przedstawicieli branży usług.

Proponowane artykuły

Dodaj komentarz