Nierówne zęby u dziecka. Jak można temu zaradzić?

dentysta

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby zapewnić dziecku maksymalną opiekę medyczną oraz stomatologiczną. Dzięki temu będzie miało możliwość, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, białymi oraz równymi zębami, jak również łatwiej nawiązywać stosunki z innymi dziećmi. Nowoczesna ortodoncja daje ogromne możliwości diagnostyki oraz leczenia, sprawi, że bez większych trudności będzie można przywrócić prawidłowe ustawienie zębów, jak również prawidłową pracę szczęki.

Coraz więcej dzieci boryka się niestety z różnego rodzaju problemami stomatologicznymi oraz ortodontycznymi. Próchnica, przebawienia, braki w uzębieniu, brak należytej higieny, nierówności w umiejscowieniu poszczególnych zębów – to najczęstsze problemy.

Rozwiązaniem jest tu oczywiście kompleksowa samokontrola dziecka, a także kontrola przez rodziców tego, w jaki sposób dziecko dba o higienę jamy ustnej. W przypadku problemów ortodontycznych, kluczowa jest rozmowa ze specjalistą, który oceni problem, zdiagnozuje to, zaproponuje również możliwie najlepsze rozwiązanie.

Ortodoncja jest właśnie tą dziedziną stomatologii, z której pomocy możemy skorzystać.

Dlaczego warto korzystać z pomocy doświadczonego ortodonty?

Przede wszystkim sami nie jesteśmy specjalistami, nie możemy więc określić dokładnie tego, z jakimi problemami boryka się nasze dziecko. Problemy ortodontyczne mogą być najróżniejsze i wymagać po pierwsze odpowiedniej diagnostyki, a po drugie odpowiedniego leczenia, np. poprzez zastosowanie adekwatnego aparatu na zęby.

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieprawidłowym ustawieniem zębów, konsultacja ze specjalistą jest koniecznością. Będziemy mieli pewność, że leczenie naszego dziecka będzie odpowiednio dobrane, jak również skuteczne. Pomoc otrzymamy w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://eklektik.pl/implanty-stomatologiczne-to-dobry-sposob-na-uzupelnienie-brakow-w-jamie-ustnej/

Prawidłowy dobór aparatu ortodontycznego

Stosowanie aparatu ortodontycznego, na przykład dobrej jakości, dopasowanego do potrzeb aparat stałego, zdecydowanie wpłynie na jakość leczenia oraz jego szybkość. O tym, jaki rodzaj aparatu zastosować, zdecydowanie decyduje właśnie specjalista, po wykonaniu oczywiście niezbędnych badań. Aparat słały ma tę zaletę, że jest bardzo skuteczny i przede wszystkim działa na zęby przez całą dobę, a to z kolei przełoży się na ich szybsze prostowanie.

Oczywiście myśląc o nowoczesnej ortodoncji, musimy mieć na uwadze fakt, że nie jest to leczenie obliczone na „tu i teraz”, nie na natychmiastowego efektu, jak chociażby w przypadku licówek.

Proponowane artykuły